Místo plavby:  Chorvatsko - Ugljan - Sutomiščica - marína Olive Island Marina
Termín:  30.6. - 7.7.2012
Jachta:  First 36,7 (6+2)
Název jachty:  Ladana
Posádka:  6 členů: Luboš, Klára, Michal, Lada, Tereza, Sabina
Celkem ujeto Nm :  187,86 Nm
Průměrný vítr:  cca 10 knt
Trasa:  Ugljan-Molat-Premuda-Ilovik-Susak-Unije-Cres-Olib

Popis:

Tak utekl rok, a opět vyplouváme...

Po několika letech nemáme větší lodičku, nýbrž volíme First 36,7.  Každopádně o prvenství není letos nouze. Jak jsme asi čekali, First je sportovní ldoička a chybí jí řada konfort prvků, které nás nejprve vystrašili, ale dalo to zvládnou i bez nich. Asi zásadní bylo pidi bimini, které z důvodů otěží bylo jen nad kormidlem, nikoli nad sedačkami. Sedačky byli kratší a zadní část byla rozdělena pojezdem otěžemi. Schůdky byli odendavací. Lodička na svou velikost jela na vítr max cca 5 uzlů, i při slabém větru se hodně nakláněla a velmi pěkně stoupala. Celkově byla dobře ovladatelná.

I letos vyrážíme dodávkou. Volíme trasu přes Maďarsko, která je o maličko delší, Maďarsko cca 200 km bez dálnice,ale jeli jsme bez jediné zácpy. Velký výběr nebyl, tak volíme lodičku naproti Zadaru, na ostrově Ugljan, kam jedeme trajektem ze Zadaru. Jedna cesta auta a 6 lidí stojí 286kn, ale Marína je super a parkovámí zdarma.

V sobotu ráno vyplouváme - náš cíl - průzkum oblasti SZ Chorvatska, kde jsme ještě nikdy nepluli. Již nyní asi mohu prozradit, že příšří rok plujeme do této oblasti znovu. Paráda, krásné ostrovi, málo lodiček, občas písečné pláže, letos i celkem milí chorvati :-)


Jak jsem již zmínil v úvodu, tato oblast je velice pěkná, je zde ještě spousty ostrovů, zátok i pláží, které se dají objevovat. Většinou po návratu děláme promínátní, které se bohužel díky incitentu ze zpáteční cesty nebude :-) Většinou získáme nové přátele, ale letos jsem je bohužel ztratil - i taková ale může být dovolená :-)

Tak opět za rok, zvedáme kotvu a vyplouváme .............

Trasa plavby:

First36_trasa 2012